7 krutopřísných soutěží, které vám změní pohled na sporty

Je libo bitva o velbloudici, sloní fotbal či hledání červů v hlíně? To jsou teprve pořádné sporty! Představujeme vám sedm zajímavých soutěží, o kterých jste s největší pravděpodobností netušili, že vůbec existují.

Tak trochu jiné velbloudí namlouvání

Ve velbloudím wrestlingu dva samci bojují o přízeň samičky, která čeká poblíž ringu. Vítězem se stává ten, který soka zasedne, zalehne či mu jinak znemožní pohyb, nebo pokud soupeř dostane strach a uteče. Každoroční šampionát lze vidět v tureckém Selcuku. Tato podívaná se datuje více než 2 400 let zpátky, kdy ji poprvé praktikovaly turecké kmeny. Hrbáč, který zvítězí, může počítat s pořádně tučnou prodejní cenou.

*Pozor, neplést si s nelegálními velbloudími zápasy v Egyptě! Wrestling je bezpečný sport, při kterém mají velbloudi nasazené i náhubky, aby se nepokousali.

Sjížděj, ať mi vlaje hafí srst!

Psí surfování je sport, při kterém jsou naši čtyřnozí kamarádi cvičeni k surfování na prknech (ať už jde o skimboardy, bodyboardy, či windsurfy). Tato soutěž se koná od 20. let 20. století v Kalifornii, na Hawaii a v USA. Porotce uděluje body za celkový dojem, kterým působí pes při výkonu, velikost zdolané vlny a časovou výdrž na prkně. Největší akce se koná v USA a poprvé se uskutečnila v roce 2006. O šest let později byl pokořen Guinessův rekord, když v jednom týmu soutěžilo na jednom prkně 18 psů.
Z dalších psích sportů můžeme jmenovat například populární psí freestyle tancování, psí závodění ve vodě, psí fotbal s nafukovacími míči či jezení hotdogů na čas.

Velká chobotí kopaná

V tomto netradičním fotbale řídí jezdci své slony, aby s choboty přesouvali míč do soupeřovy brány. Ve videu níže uvidíte, že jsou sloni velice šikovní. Hraje se na menším hřišti s větším fotbalovým míčem. Sloni vynikají převážně jako brankáři, avšak mají tendenci používat k blokaci míče jen nohy, což je škoda. Příležitostná utkání jsou slavná převážně v Thajsku, Nepálu a Indii, kde je slonů přebytek.

Fretky v trenkách

Fretčí závody jsou testem vytrvalosti a zavedli je horníci v anglickém Yorkshiru. V tomto závodě si soutěžící svážou nohavice a umístí si do kalhot dvě (živé) fretky. Zvítězí samozřejmě ten, kdo vydrží mít fretku v kalhotách nejdéle. Bývalý mistr světa, Reg Mellor, nosíval při soutěži bílé kalhoty, aby diváci lépe viděli krvavé skvrny z ran, způsobených fretkami. Jeho rekord činil 5 hodin 26 minut. Tento čas prozatím překonala jen dvojice Frank Barlett s Christine Farnsworthovou, a to o 4 minuty. Nedělali to pro legraci, výhru 1 000 liber věnovali záchranářům z Lichfieldu.

Nažhavte křečkům motory

Původně se v soutěži křečci posadili do miniaturních závodních autíček. Závod byl dlouhý 9 metrů a zvítězil křeček, který první přejel cílovou čáru. Světový rekord byl zapsán v roce 2001 křečkem, který se do cíle dostal za pouhých 38 sekund. Online sázky na křečky jsou ve Spojeném království běžnou záležitostí pro ty, kteří nefandí koňským dostihům. Soutěžící se rozdělují dle rasy (statisticky nejpoužívanější jsou křečci syrští dlouhosrstí a krátkosrstí křečci džungarští). V současné době se s tímto závodem setkáváme v upravené Petco verzi „Křeččí derby“, který se liší délkou trasy (3 metry) a použitím dopravního prostředku ‒ běhacího míčku. Vítězové soutěže obdrží různé ceny, jako je tréninkové vybavení pro křečka, dekorativní prvky pro zlepšení kvality jeho života či „lepší jídlo”.

333 skutečných oveček…

Láska ke hraní a sledování sportů spojuje mnoho lidí a do širokého spektra soutěží se zařadilo také počítání ovcí. Pokud máte problémy s usnutím, tento sport je přesně pro vás! Pravidla této soutěže jsou poměrně snadná ‒ ovce se tryskem ženou kolem deseti soutěžících, kteří se je snaží spočítat. Vyhraje ten, kdo nejblíže odhadne skutečný počet ovcí.
*Ovce můžeme vidět také v ovčím sprintu, soutěži o nejrychlejší ostříhání ovcí nebo pétanque, kde se místo koulí hází ovčími kostmi.

Sporty s červy alá jen polez ven, žížalo!

Zaříkávání červů je sport s jednoduchými pravidly ‒ jedná se o závody v největším počtu vytahaných červů a žížal z hlíny. Každému soutěžícímu se přidělí kus půdy o velikosti 3×3 metry a 30minutový časový limit, během kterého musí tyto živočichy vyhrabat. Je to kreativní sport, kde si soutěžící mohou vymyslet jakoukoliv efektivní metodu, až na jednu ‒ mycí prostředky jsou z humánních důvodů zakázány. Světový šampionát se koná jednou ročně v anglickém hrabství Cheshire.

Zdroje:

Wormcharming.co.uk
Wikipedia.org: Hamster racing
Wikipedia.org: Ferret-legging
Economictimes.indiatimes.com: Into the wild unusual sports around the globe
Topendsports.com: Elephant soccer
Theegeeye.com: Camel wrestling in Selcuk 2018

Ája

Jsem dospělá ženská, žiju profesionálním bizárem a vůbec se za to nestydím. Slunce v buši a pijte kakao! :-*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.