„Běž, ty tlustá svině!“ – elegantní aplikace na běhání

„Nikdo nechce vidět tvou tlustou držku,“ říká hlas v aplikaci na běhání. Pokud vás motivuje vojenský dril, tato německá aplikace vám pomůže mít za pár týdnů postavu jako řecký krasavec Adonis. „Gratuluji, dnes jsi uběhl pět kilometrů,“ říká většina aplikací, které patří do kategorie fitness. Tedy mobilních aplikací na cvičení, běhání, ježdění na kole a dalších sportů, jaké si zvolíte.

Ne každého tento dobrosrdečný přístup nabudí, aby ze svých svalů a plic dostal při běhání maximum. Existují také někteří lidé – ne my, ale přátelé našich přátel, kteří si k snídani dopřávají závin plněný Nutellou místo veganské misky se semínky chia a kokosem. Pro tento zvláštní okruh milovníků sportu je nyní k mání něco, co ve vašem fitku nenajdete. Tím je aplikace s překrásným názvem „Běž, ty tlustá svině!“. Na netradiční aplikaci upozornil server business-punk.com.

Satirický kanál na youtube Bohemian Browser Ballett začal tuto „aplikaci“ propagovat s německým komikem Kazimem Akbogeaem, jenž si ji mohl takzvaně vyzkoušet.

„Bohužel, v roce 2017 dorazila k německému kanálu smutná zpráva o Kazimově náhlém úmrtí. Byl to pohodář, který dokázal svým humorem a sebemrskačstvím rozesmát každého. Je opravdu tragické, že už mezi námi není. Doufáme, že nakopává ostatním prdel, ať už je teď kdekoliv. Moc bychom mu to přáli!“

Jen pro splachovací nátury

Aplikace sama o sobě nemá pro uživatele v rejstříku mnoho pochvalných slov a je určena skutečně pro lidi, kteří něco vydrží, jsou splachovací a z vulgárního slovíčka se nesesypou.

Dril Pláč

Nebo také pro ty, kdo se chtějí během svého cvičení pobavit a berou celou věc jako recesi pro rozptýlení. Takže v ranní mlze své běhání v lesoparku skutečně zrychlí, pokud uslyší: „Běž, ty tlusťochu, běž. Nikdo se nechce dívat na tvoji tlustou držku.“

Případně začne aplikace v metru hlasitě upozorňovat na to, co je nám nejméně přijemné: „Pozor, udělejte místo, spoustu místa pro to tlusté prase“. Může také odeslat zprávu přátelům na sociální síť: „Dneska jsem neběhal, proto jsem tak tlustý.“ Jak říká sám Kazim Akbogea: „Už jsem vyzkoušel všechny aplikace a potřebuji opravdu pořádnou motivaci. Zhubl jsem deset kilo za tři týdny. To je přesně to, co jsem chtěl.“

Jak ji stáhnout?

Pokud patříte mezi ty, kteří potřebují spíše „kopat do zadku“, je aplikace Běž, ty tlustá svině!, přímo pro vás. Nutno ovšem podotknout, že je zatím k mání jen v němčině. Ale těch pár vět si zřejmě za několik dnů osvojíte.

Dril

Nebo se jedná pouze o recesi a žádná plnohodnotná aplikace neexistuje?

Buď jak buď, pokud vás tento styl komunikace zaujal, můžete podobnou „appku“ napsat v češtině. Pro mnohé z nás by totiž byla příjemnou změnou, než většina dostupných aplikací, jež se berou příliš vážně. Navíc se šušká, že podobnou aplikaci na běhání si vzali na paškál i japonští vývojáři…

František Novák

Narodil jsem se v pátek třináctého a věřím, že to byla od rodičů dobrá volba. Nejraději pracuji z domova a práci prokládám venkovními aktivitami. Běh, kolo, lyže (pokud je sníh).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.