Psi, kteří to v životě dotáhli dál než vy

Na světě jsou společnosti, které se snaží diverzitu na pracovištích dodržovat ve všech směrech, a proto jmenují svými manažery čtyřnohé mazlíčky – a to konkrétně psy. Konkurence je vysoká, jejich počet v kancelářích se zvyšuje. Jak tedy poznáme, kteří psi jsou ti nejlepší?

Z průzkumu provedeného časopisem Moderní pes vyplynulo, že 65 % čtenářů by nastoupilo do zaměstnání za méně peněz, pokud by si mohli do práce vodit své psy. Různé vědecké studie prokázaly, že pes na pracovišti znamená mnoho výhod. Z nich se jako nejzřetelnější jeví zmírnění úrovně stresu zaměstnanců a až 30% zvýšení soudržnosti spolupracovníků. Pes totiž může pomoci k „prolomení ledů“ mezi novými kolegy a slouží také k budování dlouhodobějších vztahů.

Presley – vedoucí strážník morálky z Insightrix Research

Když se prezident výzkumné společnosti v Saskatoonu, Corrin Harper, poprvé setkal s Presleyem, bylo to pouliční štěně, které se zrovna nebezpečně toulalo po dálnici. Nyní je z něj dospělý pes zodpovědný za stabilitu morálky a bezpečnosti. Aby Presley dostál svému postavení, pečlivě dohlíží na všechna jednání – upozorňuje, když porady začínají být dlouhé a nudné. Zlepšuje tak zaměstnancům náladu a dělá pracovní prostředí pohodovějším. Presley mimo jiné každou sezónu předpovídá výsledky amerického fotbalu pomocí svých nezpochybnitelných jasnovideckých schopností.

Fred – ředitel štěketingového oddělení společnosti Spring

S více než 11 800 odběrateli na Instagramu a několika foceními pro módní internetový magazín Fashionista, či potravinový řetězec Burger King, se Fred rychle stává vyhledávanou brandovou značkou. Má dobré vedení: Fredův páníček, Cannon Tekstar Hodge, je ředitelem sociálních médií pro newyorskou mobilní nákupní platformu Spring. Šéfredaktorka Fashionisty, Chandal Fernandez, pak obzvlášť ocenila jednu jeho unikátní dovednost: Fred totiž dokáže dokonale vyvážit stíny a světla na svém nose jako zkušený profesionální model.

Goron – hlavní důstojník štěstí ze SoundCloud a Google+

Goronův vyznávaný styl klasické oranžové polokošile a absence kalhot z něj podle jeho kolegů dělá předního guru San Francisca v kanceláři pro online distribuci hudby. Kdysi měl účet na Google+, avšak přesunul svou aktivitu na Instagram. Nejenže dokumentuje svá každodenní dobrodružství, ale sdílí s námi také různé tipy pro správný módní styl.

Stephen J. Cogswell – koordinátor společenských akcí pro GreenBiz

Pořádání akcí je důležitou součástí aktivit společnosti GreenBiz, jež sídlí v kalifornském Oaklandu, a Cogswell byl dlouhá léta nedílnou součástí PR oddělení této firmy. Cogswellovo jméno se používalo k rozesílání statisíců emailových zpráv pod značkou GreenBiz. Stephen J. Cogswell se proslavil natolik, že zákazníci často žádali o společnou schůzku, aniž by tušili, že se jedná o kancelářského psa.

Jako správný influencer a veřejný zástupce společnosti měl Cogswell svůj oficiální účet na Twitteru a vedl také bouřlivý společenský život. Oblečený jako dýně získal národní vyznamenání pro Nejelegantnějšího kancelářského psa roku 2014. Bohužel se ve svých třinácti letech v dubnu 2018 stal obětí autonehody.

Lenny Lavigne – Manažer lidských zdrojů společnosti Wistia

Posledním psem, kterého si zde představíme, je labradoodle Lenny Lavigne. Vidět ho můžeme na videích z Cambridge, kde momentálně bydlí, ale především je tváří internetového video hostingu firmy Wistia.

Lenny je zodpovědný za nábor zaměstnanců, miluje adrenalinové skoky do vody, projížďky parníkem a rád jezdí džípem. Rozhovor s tímto chlupáčkem si můžete přečíst zde.

Ája

Jsem dospělá ženská, žiju profesionálním bizárem a vůbec se za to nestydím. Slunce v buši a pijte kakao! :-*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.