Souvislost mezi kondomy a veganstvím nalezena!

Veganství není jen o jídle bez živočišných produktů, ale především o životním stylu, který nepřipouští žádnou zvířecí stopu. Protože se při výrobě kondomů používá mléčná bílkovina, existují i ty čistě veganské. Při jejich výrobě nebylo ublíženo jedinému zvířeti.

Kondomy Glyde jsou vyrobeny z přírodního kaučukového latexu s přidanými barvivy, vůněmi a příchutěmi získanými z ovoce. Kromě kvality nabízejí pohodlí a příjemné použití. Prezervativy jsou totiž tenké a mají šířku pouhých 0,062 milimetrů. Prodávají se ve 13 variantách. Můžete si vybrat ze čtyř různých velikostí, několika barev v potravinářské kvalitě a mnoha příchutí, které obsahují přírodní ovocné extrakty.

Co je na klasických kondomech neveganského?

Sice se už šprcky nevyrábějí z ovčích střívek, jak tomu bývalo kdysi, ale bez živočišných složek se také neobejdou. Kondomy jako takové jsou vyráběné z přírodního kaučuku, ale roztok, ve kterém se uchovávají, obsahuje kasein, což je protein, který pochází z kravského mléka. Protože dobytek ve velkochovech nežije dvakrát krásný život a vegani nepodporují mléčný průmysl, hledali milovníci zvířat alternativu. Tím se stal výtažek z bodláku, který má stejné vlastnosti jako kasein, a zaručuje hladký a jemný povrch. Navíc většina značek běžných prezervativů testuje na zvířatech látky, které se do prezervativů přidávají. Což je další věc, se kterou vegani nesouhlasí, a ani kondomy Glyde nejsou tímto způsobem testovány.

Kondomy Glyde

Tyto čistě rostlinné prezervativy vyrábí australská firma GLYDE Health v továrně v Malajsii. Kondomy vznikají speciální metodou, takže jsou mimořádně tenké, a přesto spolehlivě ochrání. GLYDE jsou jediné veganské kondomy na trhu, protože jsou od roku 2006 certifikované Veganskou společností. Prodávají se však také v Evropě. Můžete si je objednat na českých e-shopech, kterými jsou Biooo.cz, Ladybio.cz a Soucitne.cz.

Kondomy Glyde Premuium

Veganské prezervativy ocení nejen vegani a ochránci zvířat, ale také ženy s citlivější sliznicí. Lubrikanty konvenčních kondomů mohou obsahovat parabeny či glycerin, který bývá živočišného původu. Tyto látky narušují přirozené pH v pochvě, a vytvářejí tak prostředí, ve kterém se rychleji množí kvasinky a může dojít k různým infekcím.

Amálie Knotová

Po absolvování Vyšší odborné školy publicistiky (VOŠP) přišla na stáž do České televize, kde zůstává i dva roky po ukončení studií. Ve veřejnoprávní televizi plánuje pracovat v kulturní redakci. Miluje cestování do zahraničí i po Česku, zajímá jí umění všeho druhu, věnuje se akrobacii nového cirkusu a je kavárenskou povalečkou a nenapravitelnou optimistkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.