I toaleťák musí někdo očichávat. 5 ujetostí na trhu práce

Proč máte vykonávat běžnou profesi, když existuje tolik fascinujících pracovních pozic? Nechte se inspirovat, udělejte ten potřebný krok ke změně kariéry, a konečně najděte své vysněné zaměstnání! Všichni zkrátka nejsme stavěni na „tradiční“ pracovní život.

Lovci žvýkaček

Znáte ten nechutný pocit, když sedíte na lavičce a najednou se k vaší ruce přilepí žvýkačka? Aby se takovým situacím co nejvíce zabránilo, existují lidé, kteří se ve své práci zaměřují pouze na vyhledávání a následné likvidování použitých žvýkaček na veřejných místech. Jak taková práce vypadá, můžete vidět ve videu níže:

Pozorovatel usychajícího nátěru

Někdo se živí jako malíř a někdo se živí tím, že sleduje, za jak dlouho zasychají různé značky barev a laků. Myslíte si, že je to zbytečná práce? Tito „pozorovatelé zasychání“ tráví své dny malováním kartonových desek, aby vyzkoušeli, jak dlouho trvá, než se vysuší nové lakovací směsi, sledují změny dané barvy, její texturu i vůni. Sesbíraná data poté zanalyzují a dodají výrobcům nátěrů.

Pozorovatel nátěru práce

Očichávač toaletního papíru

Výrobci toaletních papírů nenechávají nic náhodě. Zajišťují, že jejich role nebudou vydávat nežádoucí vůně před použitím, při použití a ani po použití. Není novinkou, že každá značka toaletního papíru (nebo papírových utěrek) voní jinak. Co by vás ale mohlo překvapit, je, že to mají na svědomí tvrdě pracující dělníci v továrnách. Ti se u každé role ujišťují, že nevydává nevábný zápach. Jelikož se jedná o odvětví, ve kterém je po světě těchto pracovních pozic velice málo, je v dnešní době snazší získat práci jako neurochirurg než jako očichávač toaletního papíru.

Čich práce

Inspektor kvality hracích kostek

Určitě už jste alespoň jednou hráli Člověče, nezlob se nebo jinou hru, kde se používají kostky. Napadlo vás však někdy, že pouze jejich obyčejná výroba nestačí? I jen nepatrná nerovnováha v kostce může ovlivnit výsledek celé hry, což je důvodem, proč kostky procházejí řadou testů kvality. Tuto práci může dělat pouze vyškolený profesionál. Hrací kostky v kasinu mají například vyznačené tečky zcela zarovnané s povrchem stěny, vyrábějí se s vysokou přesností a pokud taková kostka spadne ze stolu, okamžitě je nahrazena novou.

Hrací kostka práce

Testovatel tobogánů

Na závěr tu máme něco pro milovníky bazénů. Existují lidé, kteří jsou placeni za testování vodních skluzavek po celém světě. Ať už jde o zábavní parky, koupaliště či jiné turistické lokality, každé z těchto míst potřebuje zaměstnance, který kontroluje jak bezpečnost skluzavek, tak i faktor jejich zábavnosti. A co si zapisují? Tak například kolik vody se v tobogánu nachází, jak dlouho trvá, než se dostanete dolů, či jak dlouho můžete jízdu opakovat, dokud vás nerozbolaví tělo. Testovatelé mají také speciální pojištění, které jim pomáhá při případných zlomeninách či jiném zranění způsobeném neustálým sjížděním skluzavek. I když by spousta lidí dělala tuto práci s nadšením a zdarma, základní mzda u této práce se v přepočtu pohybuje kolem 776 tisíc za rok.

Ája

Jsem dospělá ženská, žiju profesionálním bizárem a vůbec se za to nestydím. Slunce v buši a pijte kakao! :-*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.