Cože, devaterčata?! 25letá matka předvídala pouze sedm dětí

Malijská žena porodila devět dětí – o dvě více, než lékaři viděli na ultrazvuku. 25letá Halima Cisseová přivedla na svět děti císařským řezem v úterý 4. května 2021 v Maroku. Pěti dívkám a čtyřem chlapcům i rodičům se daří dobře.

Po pěti týdnech na marocké klinice porodila v úterý 4. 5. 2021 žena ze západoafrické republiky Mali Halima Cisseová ve 25 letech císařským řezem devaterčata. Podle ředitele Ain Borjy v Casablance byla po přijetí do nemocnice nastávající maminka ve 25. týdnu těhotenství. Zdravotnickému týmu se podařilo prodloužit její těhotenství na necelých 7 měsíců.

Devaterčata
Devaterčata se narodila ve 30. týdnu těhotenství.

Youssef Alaoui, ředitel kliniky, kde paní Cisseová porodila, řekl, že kvůli extrémně vzácnému a výjimečnému případu u porodu předčasně narozených dětí asistoval tým čítající 10 lékařů a 25 dalších zdravotníků.

Děti váží mezi 500 gramy a 1 kilogramem a budou dva až tři měsíce v inkubátorech.

Devaterčata
Fotografie tři z devíti dětí, kterou zveřejnilo Malijské ministerstvo zdravotnictví.

Otec devaterčat Adjudant Kader Arby říká, že rodina byla ohromena podporou, které se jí dostalo.

„Všichni volali! I Malijské úřady vyjádřili radost nad tímto zázrakem, dokonce se nám ozval i sám prezident. Tímto bych chtěl všem velice poděkovat. Tyto děti nám seslal Bůh a ten také rozhoduje o tom, co se s nimi stane. Nebojím se, protože On ví, co a z jakého důvodu dělá“.

Již dříve byly zaznamenány dvě donošení devaterčat. Jedny přivedla na svět žena v Austrálii v roce 1971 a druhé se narodily ženě v Malajsii v roce 1999 – žádné z dětí však nepřežilo déle než několik dní. Americkým osmerčatům, která do tohoto dne byla jediným případem, kdy všechny děti přežily takový vícenásobný porod, je 12 let.

Ája

Jsem dospělá ženská, žiju profesionálním bizárem a vůbec se za to nestydím. Slunce v buši a pijte kakao! :-*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.