Co kdybychom vám řekli, že existuje práce, kde se dennodenně mazlíte s pandami?

Jestli milujete pandy, jste tu na správném místě. Existuje totiž 24hodinové internetové vysílání, kde mohou zájemci sledovat život pand velkých. A nejen tak ledajaký život! Webový portál iPanda.com vysílá „kanál pand velkých“, žijících v Pekingu. Aktivity více než 80 pand zachycuje celkem 28 videokamer s vysokým rozlišením. Diváci si také mohou vybrat z šesti různých kategorií, včetně „zahrady pro dospělé pandy“, „mateřské školky“ a „matky s dětmi“. To ale není všechno, uvidíte také pracovníky zoo při interakci s mláďaty v pandím kostýmu.

Aby pandy velké, chované v čínské přírodní rezervaci, mohly být vypuštěny do divočiny, musejí se naučit žít samostatně a nespoléhat se na člověka. Proto pověření zaměstnanci při interakci s mláďaty předstírají, že jsou pandy. Jedná se o skutečnou pracovní pozici, kde se musíte oblékat jako panda a hrát si a starat se o pandí mláďata. Kromě stěhování do Číny má tato práce i nepříjemnou část – zaměstnanci musí dbát na to, aby zamaskovali svůj lidský pach, a tak své kostýmy potírají pandími exkrementy. Ale člověk přeci vždy musí něco obětovat, aby mohl něco získat.

Nepřetržitý živý přenos pand velkých v reálném čase

Pokud se z nějakého důvodu nechystáte stěhovat do Číny, existuje řešení. Webový portál iPanda.com je jedinečná 24hodinová online reality show na světě. Celebritami zde nejsou muži a ženy, prokazující odvahu nebo svou inteligenci, ale pandy velké, pro které je vytvořena speciální přírodní rezervace.

Panda velká s bambusem
Ani modeling není pandám velkým cizí.

„Kromě živého vysílání nabízí iPanda.com každý den také 30minutový program s pandí tématikou a dokumenty o pandách od CNTV, vše na vyžádání diváka. Tyto programy lze sledovat i na mobilním telefonu a jsou k dispozici v čínštině a angličtině,“ uvedla v tiskové zprávě nezisková organizace Chengdu Panda Base, výzkumné a chovatelské zařízení pro pandy velké a další vzácná zvířata.

Pro Čínu jsou pandy velké národním symbolem, a to od druhé poloviny 20. století. Můžeme ji nalézt i na čínských zlatých mincích. Cílem kanálu iPanda je podpořit myšlenku „většího míru mezi lidmi, přívětivosti a veřejného blaha.“ Pandy velké jsou jedním z nejohroženějších druhů na světě. Hrozí jim vyhynutí kvůli nedostatku bambusu, který je pro pandy jediným zdrojem potravy. Přibližně 1 600 pand velkých žije ve volné přírodě, většinou v horách čínské provincie S‘-čchuan, zatímco více než 300 jich žije v zajetí. 

Ája

Jsem dospělá ženská, žiju profesionálním bizárem a vůbec se za to nestydím. Slunce v buši a pijte kakao! :-*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.