Sporty, u kterých dost možná zemřete

Když se zamyslíte nad tím, jaké existují extrémní nebezpečné sporty, zcela jistě si vybavíte býčí zápasy, parašutismus nebo jízdu na koni. Ale vězte, že jsou sporty, u kterých vám hrozí spíše smrt, než zranění, a po přečtení tohoto článku zjistíte, že například mít několik minut fretky v trenkách není zas tak hrozné.

Je tu jaro a nebýt koronavirové karantény, lidé by začínali pořádně sportovat. Adrenalin je důležitou součástí toho, co dělá sport tak příjemným. Není proto překvapením, že se snažíme hledat fyzické aktivity na těch nejneobvyklejších místech. A vyhlídka vítězství nad soupeři tomu dodává ještě více na atraktivitě. Je dobré takové sporty znát, protože nikdy nevíte, který z nich se stane součástí Olympijských her.

Kéž nám vybuchne sopka pod prknem…

Aktivní sopky v Nikaraguji jsou považovány za ideální místo ke sportování – konkrétně pro sáňkování, přičemž účastníci se nechrání téměř žádným speciálním vybavením a mají k dispozici pouze prkno. Ačkoliv se dle videa níže může zdát, že se nejedná o nic hrozného, nesmíte zapomenout, že sportovci nepřetržitě dýchají jedovaté plyny, do jejich těl se zařezává ostrý sopečný prach a jsou neustále vystaveni riziku, že vulkán vybuchne. Takže se najednou povozí lávou rychlostí 80 kilometrů v hodině a sanitáři se k nim kvůli rozžhavenému magmatu nedostanou. Sportovci se tedy promění v prach a kámen. O tom je vulkánové sáňkování.

Opravdu otužilecké plavání

V březnu minulého roku se 400 plavců z 34 zemí vydalo do ruského Murmanska, aby se zúčastnili Mistrovství světa v zimním plavání. Při tomto sportu v podstatě prosíte své tělo, aby předvádělo kousky v extrémním prostředí, ve kterém nemá vůbec přežít. Tento sport se řadí mezi nejnebezpečnější z několika důvodů. Jedním z nich je extrémní podchlazení, které může způsobit i ochrnutí končetin. Dalším je srdeční zástava a v neposlední řadě laryngospasmus, což způsobí plavci udušení kvůli náhlé křeči v hrtanu. Ram Barkai, zakladatel Mezinárodní asociace zimního plavání, tuto soutěžní aktivitu přirovnává k zážitku, kdy vám někdo tahá kleštěmi nehty na nohou.

Zdroj: matadornetwork.com

Když máte slabost pro aligátory

Bungee jumping je dnes velice populárním sportem či darovaným adrenalinovým zážitkem. Přijde vám tohle jako již profláklá nuda a toužíte po něčem děsivějším? No, možná tento názor přehodnotíte po zhlédnutí videa, které přiblíží aktivitu, při které se sportovci baví tím, že skákají do obrovské díry plné rozzuřených hladových krokodýlů (to chceš).

Známý případ totálního selhání se týká ženy skákající z mostu do řeky Zambezi. Při skoku se přetrhla bezpečnostní lana a průšvih byl na světě. Adrenalinová fanynka naštěstí stihla doplavat do bezpečí i přesto, že měla svázané nohy. Na tomto zážitku postavila značka australského piva Foster reklamní spot.

Z mnoha dalších nebezpečných sportů se můžete setkat například s podvodním hokejem nebo s lidmi, kteří nezajištěně chodí po laně ve výšce 1000 metrů nad mořem (přibližně 3 Eiffelovky). A čeho bych se například já opravdu nechtěla zúčastnit, je Castell: španělský sport, kde se soutěžící snaží postavit co nejvyšší pyramidu z lidských těl. Co byste si vybrali vy? Abyste spadli z hradu tvořeného z 10 řad lidí, anebo aby na vás všichni tito lidé přistáli?

Ája

Jsem dospělá ženská, žiju profesionálním bizárem a vůbec se za to nestydím. Slunce v buši a pijte kakao! :-*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.